ΨΗΦΟΙ ΓΙΑ ΠΟΕΣΥ,ΣΣΕ,ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ,ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ

 

Κατά την ψηφοφορία της 3ης/4ης Μαίου 2001, για την ανάδειξη των άντιπροσώπων για το τρίτο Πανελλαδικό Συνέδριο της ΠΟΕΣΥ, ψήφισαν 2.426 μέλη. Εγκυρα: 2.271. Ακυρα/Λευκά: 155

 

Ο συνδυασμός “ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ” έλαβε 476 ψήφους και εξέλεξε 21 αντιπροσώπους για το Συνέδριο της ΠΟΕΣΥ. Οι σταυροί προτίμησης κατανέμονται ως εξής:
1. Βούλτεψη Σοφία 253 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2. Σόμπολος Παναγιώτης (Πάνος) 253 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3. Βλαβιανός Γεώργιος 90 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4. Μάλης Αλέξανδρος (Αλέκος) 90 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5. Κωλέτση Κατερίνα 83 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6. Στεφανής Γεώργιος 79 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
7. Αξελός Χρήστος (Χριστόδουλος) 67 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
8. Φιλιππάκης Γεώργιος 66 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
9. Κουκούλογλου Ευάγγελος 64 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
10. Αναγνωστόπουλος Χαράλαμπος (Χάρης) 60 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
11. Γιαννήλος Γεώργιος 57 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
12. Κάραμποττ Ελένη 54 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
13. Καλαντζής Δημήτριος 47 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
14. Τσιπούρας Δημήτριος 45 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
15. Σπανδωνής Ιωάννης 41 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
16. Ανδρικόπουλος Ευγένιος 39 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
17. Γάτος Γεώργιος του Ηλία 35 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
18. Δημακοπούλου Χαρίκλεια 25 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
19. Καρατζής Δημήτριος 24 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
20. Λαμπαθάκης Μιχαήλ 23 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
21. Ηλιού Χρήστος (Κρις) 22 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
22. Τουλούπας Αθανάσιος 17
23. Σαραντόπουλος Διονύσιος 8

Ο συνδυασμός “ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΣΗΕΑ” έλαβε 441 ψήφους και εξέλεξε 19 αντιπροσώπους για το Συνέδριο της ΠΟΕΣΥ. Οι σταυροί προτίμησης κατανέμονται ως εξής:

1. Μανωλάκος Αριστείδης 167 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2. Κανέλλης Ηλίας 115 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3. Δεληπέτρος Βαγγέλης 108 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4. Μητσός Μιχαήλ 92 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5. Τρίμης Δημήτρης 91 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6. Σωτήρχου Ιωάννα 89 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
7. Κορκόβελος Γιώργος 88 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
8. Νταβανέλλος Αντώνης 77 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
9. Τσιόφφι Γκουίντο 67 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
10. Μουλόπουλος Βασίλειος 63 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
11. Μπαλή Γιάννα 58 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
12. Προβόπουλος Ηλίας 55 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
13. Κοψίνη Χριστίνα 54 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
14. Ζηργάνος Νικόλας 51 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
15. Ψύλος Μιχάλης 49 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
16. Μπουρδάρας Γεώργιος 40 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
17. Μπουκαούρη Ελένη 33 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
18. Μαθέας Δημήτρης 32 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
19. Αγγελόπουλος Γεώργιος 29 *
20. Καπάκος Σταύρος 29 *
21. Σχινάς Ορέστης 27
22. Κορωνάκη Αγγελική 22
23. Γιαννόπουλος Αριστείδης 20
24. Βιδάλη Αντωνία 19
25. Χατζόπουλος Αθανάσιος 17
26. Κοντογιάννης Ιωάννης 16
27. Δασκαλόπουλος Γιώργος 13
28. Μιχαλογιάννη Ελένη 13
29. Τριανταφύλλου Βασίλης 13
30. Σκορδίλης Γεώργιος 12
31. Καρυγιάννη Αικατερίνη 11
32. Τερζής Κωνσταντίνος 11
33. Λαλιωτίτη Σοφία 8
34. Τσίτσας Θανάσης 8
35. Φιλιππής Δημήτρης 6

* Οι συνάδελφοι Αγγελόπουλος Γεώργιος και Καπάκος Σταύρος ισοψήφισαν. Για
την κατάληψη της τελευταίας θέσης του ψηφοδελτίου θα πραγματοποιηθεί κλήρωση την Παρασκευή, 11 Μαίου, στις 14:30, από την Εφορευτική Επιτροπή, στην αίθουσα Συνεδρίων της ΕΣΗΕΑ, Ακαδημίας 20 1ος όροφος.

Ο συνδυασμός “ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ” έλαβε 405 ψήφους και εξέλεξε 17 αντιπροσώπους για το Συνέδριο της ΠΟΕΣΥ. Οι σταυροί προτίμησης κατανέμονται ως εξής:

1. Τσαλαπάτης Δημήτριος 229 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2. Παπάζογλου Μηνάς 122 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3. Ντελέζος Κωνσταντίνος 96 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4. Μπετινάκης Κώστας 93 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5. Παπαδομαρκάκη Αννα 81 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6. Δόγας Γιώργος 72 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
7. Λεμονή Χαρίκλεια 63 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
8. Κοντοκόλιας Θεοχάρης 62 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
9. Αντωνάκος Κωνσταντίνος 55 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
10. Τσιάκαλος Κωνσταντίνος 51 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
11. Διανά Αννα 47 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
12. Βερμισσώ Ιωάννης 45 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
13. Στάμου Μιχάλης 36 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
14. Λάτας Παναγιώτης 33 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
15. Βασιλόπουλος Αντώνιος 32 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
16. Διαμαντόπουλος Βασίλης 30 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
17. Κουτελιέρης Ιωάννης 25 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
18. Παναγιωτόπουλος Κωνσταντίνος 23
19. Τσούρτης Νικόλαος 23
20. Αρτελάρης Αγγελος 22

 

Ο συνδυασμός “ΕΝΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ” έλαβε 396 ψήφους και εξέλεξε 17 αντιπροσώπους για το Συνέδριο της ΠΟΕΣΥ. Οι σταυροί προτίμησης κατανέμονται ως εξής:
1. Γκλαβάς Δημήτριος 222 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2. Σουρμελίδης Σπύρος 63 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3. Γιαχανατζής Ιωάννης 60 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4. Τζαλάβρας Θεόδωρος 55 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5. Νικολόπουλος Σταμάτης 53 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6. Σταματόπουλος Τάσος 53 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
7. Κοτσώνης Θεόδωρος 52 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
8. Πεπόνης Γεώργιος 52 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
9. Κουγιαννίδης Δημήτριος 50 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
10. Γύρας Ελευθέριος 46 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
11. Αβούρης Διονύσιος 45 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
12. Νικολόπουλος Σπύρος 42 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
13. Πετρομανιάτης Βασίλειος 40 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
14. Μόσχοβας Αγγελος 38 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
15. Λαγκαδινός Νίκος 37 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
16. Παλαμιδάκης Δημήτριος 36 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
17. Κανελλάκης Γιάννης 32 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
18. Γεωργίου Ευθύμιος 30
19. Αρκουλής Δημήτριος 29
20. Μαυραγάνης Ευάγγελος 27
21. Αγγελικόπουλος Βασίλειος 25
22. Τυλομένος Παναγιώτης 25
23. Καλοκαιρινός Γρηγόριος 23
24. Αντωνίου Γεώργιος 22
25. Βαζογιάννης Δημήτριος 22
26. Κορίδης Ιωάννης 12

 

Ο συνδυασμός “ΑΝΑΝΕΩΤΙΚΗ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ” έλαβε 278 ψήφους και εξέλεξε 12 αντιπροσώπους για το Συνέδριο της ΠΟΕΣΥ. Οι σταυροί προτίμησης κατανέμονται ως εξής:
1. Πετραλιά Φανή 96 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2. Μεγγρέλης Νίκος 86 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3. Δουκίδου Λένα 59 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4. Τσουπαρόπουλος Κώστας 57 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5. Φίλης Νικόλαος 52 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6. Χριστοδουλίδου Αστέρω 52 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
7. Σαββίδης Γεώργιος 50 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
8. Κώττη Αγγελική 44 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
9. Μέρμηγκας Γιώργος 43 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
10. Κουλούρης Βασίλης 41 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
11. Μιχαλάκος Θωμάς 39 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
12. Τσούτσιας Παναγιώτης 39 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
13. Βενάρδος Παναγιώτης 36
14. Βιτσέντζου Αννυ 35
15. Βολάκη Σταματίνα 34
16. Κυριακίδης Μιχαήλ 33
17. Σελλά Ολγα 29
18. Ματζουράνης Γιώργος 25
19. Κασόλας Δημήτριος 24
20. Μπόσδας Τάκης 23
21. Κοντοφάκα Αναστασία 22
22. Κατσαρός Αναστάσιος 20
23. Καψώχας Σωτήρης 20
24. Γλύστρας Χριστόδουλος 16
25. Σαράφης Γεώργιος 16
26. Καϊταντζίδης Μιχάλης 14
27. Ψαρίδης Παναγιώτης 11
28. Μαυρουδή Βασιλική 9
29. Ασημακόπουλος Δημήτριος 5

Ο συνδυασμός “ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ” έλαβε 241 ψήφους και εξέλεξε 10 αντιπροσώπους για το Συνέδριο της ΠΟΕΣΥ. Οι σταυροί προτίμησης κατανέμονται ως εξής:
1. Καραντηνός Νικόλαος 115 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2. Τσίγκας Δημήτριος 83 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3. Ζαγγανάς Ιωάννης 68 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4. Ράμμος Παναγιώτης 67 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5. Κατή Κατερίνα 57 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6. Μπογιόπουλος Νίκος 39 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
7. Καλογεροπούλου Ελένη 38 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
8. Τσαπόγας Γεώργιος 35 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
9. Αδαμίδου Σοφία 32 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
10. Διγενή Ασημίνα (Σεμίνα) 32 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
11. Κογκαλίδης Γεώργιος 27
12. Παπανικολάου Ευθύμιος 25
13. Φωτούλας Ιωάννης 25
14. Μουσγάς Γεώργιος 24
15. Μουζάκης Μάρκος 23
16. Κορκόδειλος-Παππάς Παναγιώτης 22
17. Πριτσαπίδουλας-Γιαννακόπουλος Χρήστος-Ανδρέας 21
18. Ασημινάκη Αννα 19
19. Σακαρέλος Ανδρέας 18
20. Ανδριανού Ελένη 13
21. Καρρέρ Αρης-Διονύσιος 13
22. Λιβιτσάνος Γεράσιμος 13
23. Ψωμιάδης Κωνσταντίνος 11
24. Μηλιώνης Γεώργιος-Νικόλαος 6

 

Ο συνδυασμός “ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ – ΔΗ.Σ.Κ.” έλαβε 34 ψήφους και εξέλεξε 1 αντιπρόσωπο για το Συνέδριο της ΠΟΕΣΥ. Οι σταυροί προτίμησης κατανέμονται ως εξής:
1. Πατέλος Νικόλαος 22 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2. Στεργιανός Ευστάθιος 16
3. Κριτσαντώνης Ιωάννης 15
4. Χατζηθωμάς Θωμάς 11
5. Σωπασής Ιωάννης 10
6. Τραϊφόρος Στέλιος 10
7. Μπάλιος Σεθέλος 6

 

Στη ψηφοδόχο για τον ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ, τον ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ και την ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΤΗΣ ΣΣΕ ψήφισαν 2.426. Εγκυρα 2.288, άκυρα/λευκά 147.
Ελαβαν:
1. ΝΑΙ για τον ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ 1.471.
2. ΝΑΙ για τον ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ 1.558.
3. ΝΑΙ για την ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΤΗΣ ΣΣΕ 1.800.

Ελαβαν:
1. ΟΧΙ για τον ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ 476.
2. ΟΧΙ για τον ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ 409.
3. ΟΧΙ για την ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΤΗΣ ΣΣΕ 341.

Η Εφορευτική Επιτροπή ανακοινώνει ότι ύστερα από ένσταση, που υποβλήθηκε από τον συνάδελφο Γ. Καλοκαιρινό υποψήφιο για το Μικτό Συμβούλιο από τον Αθήνα 9,84, μετά από επανέλεγχο του αριθμού των ψηφισάντων και την αντιπαραβολή του Γενικού Ειδικού καταλόγου που τηρείται για κάθε μέσο διεπίστωσε ότι ο ακριβής αριθμός των ψηφισάντων είναι 36. Κατόπιν αυτού και δεδομένου ότι η συνάδελφος Δ. Τσαντέ έλαβε 18 ψήφους δηλαδή λιγότερους από τους μισούς συν 1 που ψήφισαν δέχεται την ένσταση του κ. Καλοκαιρινού και ακυρώνει την εκλογή της συναδέλφου Δ. Τσαντέ.
Για την εκλογή εκπροσώπου του ΑΘΗΝΑ 9,84 θα διενεργηθεί επαναληπτική ψηφοφορία την Τρίτη, 15 Μαίου και Τετάρτη 16 Μαίου 2001.
Η ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ