Η Εφορευτική Επιτροπή ανακοινώνει τα αποτελέσματα της επανακαταμέτρησης

Εκλογές
image_pdfimage_print

 

ENΩΣΙΣ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ

ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ  ΑΘΗΝΩΝ

        ———————————-

        ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 

Πέμπτη, 22 Ιουνίου 2017

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

          Η Εφορευτική Επιτροπή, κατόπιν των αιτημάτων, που κατατέθηκαν στην Γραμματεία της Ενώσεως, προέβη στις εξής επανακαταμετρήσεις: α) των ψηφοδελτίων και της σταυροδοσίας του συνδυασμού «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ» και β) της σταυροδοσίας των υποψηφίων για τα Πειθαρχικά Συμβούλια συναδέλφων Ελένης Ανδριανού, Χαρίλαου Τζανή και Πέτρου Τρουπιώτη. Κατόπιν αυτών, ανακοινώνει τα τελικά αποτελέσματα των εκλογών της 7ης και 8ης Ιουνίου 2017 για τo Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ και των επαναληπτικών εκλογών της 14ης και 15ης Ιουνίου 2017 για τα Πειθαρχικά Συμβούλια, όσον αφορά στα παραπάνω:

 

Α) 1. Για το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ

 

Ψήφισαν:                       3109

Βρέθηκαν φάκελοι:        3109

Έγκυρα:                         2849

Άκυρα:                             171

Λευκά:                               89

 

Εκλογικό μέτρο: 259

 

Έλαβαν:

 

Ι. Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

Ψήφους: 1346       Έδρες:  5

 

ΙI. Συνδυασμός «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ»

Ψήφους: 305         Έδρες:  1

 

ΙΙI. Συνδυασμός «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ (Financial Crimes,

Αριστερό Ριζοσπαστικό ΜΜΕτωπο, Σπάρτακος, ανένταχτοι)» 

Ψήφους: 287         Έδρες:  1

 

ΙV. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»

Ψήφους: 258         Έδρες:  1

 

  1. V. Συνδυασμός «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ-ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΡΤ»

Ψήφους: 255         Έδρες:  1

 

  1. VI. «ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

Ψήφους: 220         Έδρες:  1

 

VII. Συνδυασμός «ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

Ψήφους: 178         Έδρες: 1

 

 

  1. Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1 ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 760 Εκλέγεται
2 ΑΓΑΤΣΑ  ΑΡΙΑΔΝΗ (ΑΡΙΑ) 310 Εκλέγεται
3 ΜΑΖΑΝΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 278 Εκλέγεται
4 ΔΙΟΓΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ  (ΜΑΚΗΣ) 271 Εκλέγεται
5 ΓΥΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 247 Εκλέγεται
6 ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 242 Αναπλ.
7 ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 241 Αναπλ.
8 ΑΞΕΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ (ΧΡΗΣΤΟΣ) 198 Αναπλ.
9 ΚΩΒΑΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 192 Αναπλ.
10 ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 182 Αναπλ.
11 ΑΡΜΕΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 160 Αναπλ.
12 ΠΙΤΤΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 160 Αναπλ.
13 ΡΙΖΕΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ  (ΕΛΕΝΑ) 159 Αναπλ.
14 ΤΡΑΚΟΥ ΤΡΙΑΔΑ (ΑΝΤΑ) 152 Αναπλ.
15 ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 148 Αναπλ.
16 ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 147 Αναπλ.
17 ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 145 Αναπλ.
18 ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ (ΤΑΝΙΑ) 140 Αναπλ.
19 ΜΠΟΥΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 124 Αναπλ.
20 ΒΛΑΧΟΥ  ΑΣΠΑΣΙΑ (ΝΙΝΑ) 121  
21 ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ 114  
22 ΚΟΥΛΟΥΡΗ ΑΛΕΞΙΑ 109  
23 ΒΕΪΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 98  
24 ΜΠΟΤΩΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 97  
25 ΠΑΛΑΙΤΣΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΝΑΝΑ) 88  
26 ΖΟΡΜΠΑΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) 85  
27 ΓΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 84  
28 ΓΕΩΡΓΙΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 83  
29 ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ 83  
30 ΚΥΡΙΤΣΗ  ΕΛΙΣΑΒΕΤ 81  
31 ΔΑΡΔΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 76  
32 ΠΙΤΣΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 76  
33 ΜΑΖΙΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ 70  
34 ΑΧΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ 67  
35 ΒΑΛΑΒΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 67  
36 ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) 64  
37 ΤΙΛΗΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 64  
38 ΓΙΑΝΝΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 60  
39 ΤΡΥΦΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΑΝΝΑ) 60  
40 ΚΑΝΟΥΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 59  
41 ΔΗΜΑΚΟΥ ΚΑΝΕΛΛΑ 58  
42 ΑΔΗΛΙΝΗ ΕΥΤΥΧΙΑ 56  
43 ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 56  
44 ΚΟΣΜΕΤΑΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΜΙΧΑΛΗΣ) 55  
45 ΚΩΣΤΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  (ΜΑΝΩΛΗΣ) 52  
46 ΜΠΑΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 52  
47 ΣΤΡΟΥΜΠΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 51  
48 ΑΝΔΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 50  
49 ΛΕΚΚΑΚΟΥ  ΜΑΡΘΑ 50  
50 ΛΟΥΔΑΡΟΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ 49  
51 ΜΠΑΛΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 49  
52 ΣΙΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 47  
53 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ 46  
54 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ 46  
55 ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ  ΕΥΓΕΝΙΑ (ΤΖΕΝΗ) 46  
56 ΜΠΟΙΛΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) 43  
57 ΣΑΛΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 43  
58 ΛΑΓΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 42  
59 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ 42  
60 ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΕΛΣΑ) 41  
61 ΜΠΙΤΣΙΚΩΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 40  
62 ΤΣΙΜΠΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 40  
63 ΜΠΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ 39  
64 ΠΡΟΒΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 39  
65 ΤΣΙΑΜΤΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 37  
66 ΓΙΤΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΥΘΑΛΙΑ (ΘΑΛΕΙΑ) 36  
67 ΚΟΥΣΚΟΥΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (ΡΟΥΛΑ) 36  
68 ΛΙΓΓΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 34  
69 ΣΜΙΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 34  
70 ΦΡΕΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 34  
71 ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ  ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ ) 33  
72 ΒΛΑΧΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ 33  
73 ΚΑΤΣΟΥΦΗΣ ΦΩΤΙΟΣ 31  
74 ΣΑΝΤΟΡΙΝΑΙΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ 31  
75 ΣΟΥΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 31  
76 ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ  (ΦΩΤΗΣ) 31  
77 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 29  
78 ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 28  
79 ΤΣΑΜΠΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 28  
80 ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΑΝΘΟΥΛΑ-ΜΑΡΙΑ (ΑΝΘΗ) 27  
81 ΗΛΙΑΔΗ ΙΩΑΝΝΑ 25  
82 ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 25  
83 ΜΠΑΡΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ -ΑΡΗΣ 24  
84 ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΖΑΦΕΙΡΙΟΣ 24  
85 ΦΑΚΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ 24  
86 ΚΟΥΦΑΚΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ 23  
87 ΜΟΥΣΟΓΙΑΝΝΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 23  
88 ΜΑΚΡΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΛΕΥΤΕΡΗΣ) 22  
89 ΜΠΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 21  
90 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΥΔΟΚΙΑ (ΚΙΑ) 21  
91 ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 21  
92 ΠΑΠΑΛΕΟΝΑΡΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΓΙΑ) 20  
93 ΤΣΕΛΕΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 19  
94 ΛΑΪΝΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 18  
95 ΜΠΑΘΡΕΛΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ 18  
96 ΤΣΑΤΣΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ) 17  
97 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ 14  
98 ΒΑΣΙΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 13  
99 ΚΟΥΤΡΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 13  
100 ΚΟΡΟΝΤΖΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 9  

 

 Β)  1. Για το Πρωτοβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο

Έλαβαν:

1 ΓΚΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 375 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΙΤΗ) 326 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3 ΚΟΡΕΛΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 283 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΣΤΕΦΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 283 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 281 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6 ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 253 ΑΝΑΠΛΗΡ.
7 ΤΖΑΝΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (ΧΑΡΗΣ) 246 ΑΝΑΠΛΗΡ.
8 ΦΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ 229 ΑΝΑΠΛΗΡ.
9 ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ 222 ΑΝΑΠΛΗΡ.
10 ΜΙΧΑΗΛ ΜΙΧΑΗΛ 178 ΑΝΑΠΛΗΡ.
11 ΚΑΡΡΕΡ ΑΡΗΣ 158  
12 ΚΑΡΔΑΜΠΙΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 100  

 

  1. Για το Δευτεροβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο

Έλαβαν:

1 ΓΕΡΑΚΑΡΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 404 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΤΣΙΡΟΣ ΠΑΝΟΣ 309 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3 ΣΑΛΑΜΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 296 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4 ΤΡΑΪΟΥ ΕΛΕΝΗ 280 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5 ΤΟΥΦΕΞΗ ΜΟΣΧΑΝΘΗ (ΜΙΜΗ) 274 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6 ΤΡΟΥΠΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 267 ΑΝΑΠΛΗΡ.
7 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 199 ΑΝΑΠΛΗΡ.
8 ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΠΕΛΑΓΙΑ 166 ΑΝΑΠΛΗΡ.
9 ΑΡΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 148 ΑΝΑΠΛΗΡ.
10 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 139 ΑΝΑΠΛΗΡ.
11 ΑΞΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 126  
12 ΠΑΠΑΞΕΝΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 118  
13 ΠΡΟΥΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 111  
14 ΜΟΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 90  
15 ΣΠΑΝΔΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΝΙΚΟΛΑΟΣ 90  

 

 

Η ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 

 

 

facebook Share
Tweet Tweet
google plus Google+