Η Εφορευτική Επιτροπή ανακοινώνει τα αποτελέσματα της επανακαταμέτρησης

Εκλογές
image_pdfimage_print

 

ENΩΣΙΣ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ

ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ  ΑΘΗΝΩΝ

        ———————————-

        ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 

Πέμπτη, 22 Ιουνίου 2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

          Η Εφορευτική Επιτροπή, κατόπιν των αιτημάτων, που κατατέθηκαν στην Γραμματεία της Ενώσεως, προέβη στις εξής επανακαταμετρήσεις: α) των ψηφοδελτίων και της σταυροδοσίας του συνδυασμού «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ» και β) της σταυροδοσίας των υποψηφίων για τα Πειθαρχικά Συμβούλια συναδέλφων Ελένης Ανδριανού, Χαρίλαου Τζανή και Πέτρου Τρουπιώτη. Κατόπιν αυτών, ανακοινώνει τα τελικά αποτελέσματα των εκλογών της 7ης και 8ης Ιουνίου 2017 για τo Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ και των επαναληπτικών εκλογών της 14ης και 15ης Ιουνίου 2017 για τα Πειθαρχικά Συμβούλια, όσον αφορά στα παραπάνω:

 

Α) 1. Για το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ

 

Ψήφισαν:                       3109

Βρέθηκαν φάκελοι:        3109

Έγκυρα:                         2849

Άκυρα:                             171

Λευκά:                               89

 

Εκλογικό μέτρο: 259

 

Έλαβαν:

 

Ι. Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

Ψήφους: 1346       Έδρες:  5

 

ΙI. Συνδυασμός «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ»

Ψήφους: 305         Έδρες:  1

 

ΙΙI. Συνδυασμός «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ (Financial Crimes,

Αριστερό Ριζοσπαστικό ΜΜΕτωπο, Σπάρτακος, ανένταχτοι)»

Ψήφους: 287         Έδρες:  1

 

ΙV. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»

Ψήφους: 258         Έδρες:  1

 

  1. V. Συνδυασμός «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ-ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΡΤ»

Ψήφους: 255         Έδρες:  1

 

  1. VI. «ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

Ψήφους: 220         Έδρες:  1

 

VII. Συνδυασμός «ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

Ψήφους: 178         Έδρες: 1

 

 

  1. Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ760Εκλέγεται
2ΑΓΑΤΣΑ  ΑΡΙΑΔΝΗ (ΑΡΙΑ)310Εκλέγεται
3ΜΑΖΑΝΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 278Εκλέγεται
4ΔΙΟΓΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ  (ΜΑΚΗΣ)271Εκλέγεται
5ΓΥΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 247Εκλέγεται
6ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ242Αναπλ.
7ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ241Αναπλ.
8ΑΞΕΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ (ΧΡΗΣΤΟΣ)198Αναπλ.
9ΚΩΒΑΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ192Αναπλ.
10ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ182Αναπλ.
11ΑΡΜΕΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ160Αναπλ.
12ΠΙΤΤΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ160Αναπλ.
13ΡΙΖΕΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ  (ΕΛΕΝΑ)159Αναπλ.
14ΤΡΑΚΟΥ ΤΡΙΑΔΑ (ΑΝΤΑ)152Αναπλ.
15ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ148Αναπλ.
16ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ147Αναπλ.
17ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ145Αναπλ.
18ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ (ΤΑΝΙΑ)140Αναπλ.
19ΜΠΟΥΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ124Αναπλ.
20ΒΛΑΧΟΥ  ΑΣΠΑΣΙΑ (ΝΙΝΑ)121 
21ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ114 
22ΚΟΥΛΟΥΡΗ ΑΛΕΞΙΑ109 
23ΒΕΪΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ98 
24ΜΠΟΤΩΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ97 
25ΠΑΛΑΙΤΣΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΝΑΝΑ)88 
26ΖΟΡΜΠΑΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ)85 
27ΓΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ84 
28ΓΕΩΡΓΙΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ83 
29ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ83 
30ΚΥΡΙΤΣΗ  ΕΛΙΣΑΒΕΤ81 
31ΔΑΡΔΑ ΔΗΜΗΤΡΑ76 
32ΠΙΤΣΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ76 
33ΜΑΖΙΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ70 
34ΑΧΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ67 
35ΒΑΛΑΒΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ67 
36ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ)64 
37ΤΙΛΗΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ64 
38ΓΙΑΝΝΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ60 
39ΤΡΥΦΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΑΝΝΑ)60 
40ΚΑΝΟΥΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ59 
41ΔΗΜΑΚΟΥ ΚΑΝΕΛΛΑ58 
42ΑΔΗΛΙΝΗ ΕΥΤΥΧΙΑ56 
43ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ56 
44ΚΟΣΜΕΤΑΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΜΙΧΑΛΗΣ)55 
45ΚΩΣΤΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  (ΜΑΝΩΛΗΣ)52 
46ΜΠΑΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ52 
47ΣΤΡΟΥΜΠΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ51 
48ΑΝΔΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ50 
49ΛΕΚΚΑΚΟΥ  ΜΑΡΘΑ50 
50ΛΟΥΔΑΡΟΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ49 
51ΜΠΑΛΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ49 
52ΣΙΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ47 
53ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ46 
54ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ46 
55ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ  ΕΥΓΕΝΙΑ (ΤΖΕΝΗ)46 
56ΜΠΟΙΛΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ)43 
57ΣΑΛΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ43 
58ΛΑΓΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ42 
59ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ42 
60ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΕΛΣΑ)41 
61ΜΠΙΤΣΙΚΩΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ40 
62ΤΣΙΜΠΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ40 
63ΜΠΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ39 
64ΠΡΟΒΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ39 
65ΤΣΙΑΜΤΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ37 
66ΓΙΤΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΥΘΑΛΙΑ (ΘΑΛΕΙΑ)36 
67ΚΟΥΣΚΟΥΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (ΡΟΥΛΑ)36 
68ΛΙΓΓΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ34 
69ΣΜΙΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ34 
70ΦΡΕΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ34 
71ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ  ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ )33 
72ΒΛΑΧΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ33 
73ΚΑΤΣΟΥΦΗΣ ΦΩΤΙΟΣ31 
74ΣΑΝΤΟΡΙΝΑΙΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ31 
75ΣΟΥΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ31 
76ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ  (ΦΩΤΗΣ)31 
77ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ29 
78ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ28 
79ΤΣΑΜΠΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ28 
80ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΑΝΘΟΥΛΑ-ΜΑΡΙΑ (ΑΝΘΗ)27 
81ΗΛΙΑΔΗ ΙΩΑΝΝΑ25 
82ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ25 
83ΜΠΑΡΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ -ΑΡΗΣ24 
84ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΖΑΦΕΙΡΙΟΣ24 
85ΦΑΚΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ24 
86ΚΟΥΦΑΚΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ23 
87ΜΟΥΣΟΓΙΑΝΝΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ23 
88ΜΑΚΡΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΛΕΥΤΕΡΗΣ)22 
89ΜΠΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ21 
90ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΥΔΟΚΙΑ (ΚΙΑ)21 
91ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ21 
92ΠΑΠΑΛΕΟΝΑΡΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΓΙΑ)20 
93ΤΣΕΛΕΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ19 
94ΛΑΪΝΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ18 
95ΜΠΑΘΡΕΛΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ18 
96ΤΣΑΤΣΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ)17 
97ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ14 
98ΒΑΣΙΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ13 
99ΚΟΥΤΡΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ13 
100ΚΟΡΟΝΤΖΗ ΓΕΩΡΓΙΑ9 

 

 Β)  1. Για το Πρωτοβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο

Έλαβαν:

1ΓΚΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ375ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΙΤΗ)326ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3ΚΟΡΕΛΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ283ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΣΤΕΦΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ283ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ281ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ253ΑΝΑΠΛΗΡ.
7ΤΖΑΝΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (ΧΑΡΗΣ)246ΑΝΑΠΛΗΡ.
8ΦΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ229ΑΝΑΠΛΗΡ.
9ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ222ΑΝΑΠΛΗΡ.
10ΜΙΧΑΗΛ ΜΙΧΑΗΛ178ΑΝΑΠΛΗΡ.
11ΚΑΡΡΕΡ ΑΡΗΣ158 
12ΚΑΡΔΑΜΠΙΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ100 

 

  1. Για το Δευτεροβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο

Έλαβαν:

1ΓΕΡΑΚΑΡΗΣ ΠΑΥΛΟΣ404ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2ΤΣΙΡΟΣ ΠΑΝΟΣ309ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3ΣΑΛΑΜΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ296ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4ΤΡΑΪΟΥ ΕΛΕΝΗ280ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5ΤΟΥΦΕΞΗ ΜΟΣΧΑΝΘΗ (ΜΙΜΗ)274ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6ΤΡΟΥΠΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ267ΑΝΑΠΛΗΡ.
7ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ199ΑΝΑΠΛΗΡ.
8ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΠΕΛΑΓΙΑ166ΑΝΑΠΛΗΡ.
9ΑΡΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ148ΑΝΑΠΛΗΡ.
10ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ139ΑΝΑΠΛΗΡ.
11ΑΞΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ126 
12ΠΑΠΑΞΕΝΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ118 
13ΠΡΟΥΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ111 
14ΜΟΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ90 
15ΣΠΑΝΔΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΝΙΚΟΛΑΟΣ90 

 

 

Η ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 

 

 

facebook Share
Tweet Tweet
google plus Google+