ΠΟΙΟΙ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΚΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Εκλογές
image_pdfimage_print

 

Η Εφορευτική Επιτροπή ανακοινώνει τα αποτελέσματα των επαναληπτικών εκλογών της 15ης/16ης Μαίου 2001 για τα Πειθαρχικά Συμβούλια και τους εκπροσώπους του Μικτού Συμβουλίου, οι οποίοι δεν είχαν εκλεγεί κατά τις προηγούμενες αρχαιρεσίες.

Για τα Πειθαρχικά Συμβούλια:
Στην ψηφοδόχο για τα Πειθαρχικά Συμβούλια βρέθηκαν 2.316 ψηφοδέλτια. Ακυρα/Λευκά: 57, Εγκυρα: 2.202.

Α. Υποψήφιοι για το Πρωτοβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο:
1. Ξυπολιτίδου Αφροδίτη 522 Εκλέγεται
2 . Τσίρος Παναγιώτης 487 Εκλέγεται
3 . Δουλγεράκη Αικατερίνη 428 Εκλέγεται
4. Βενάρδος Παναγιώτης 427 Εκλέγεται
5 . Τερζής Τάκης (Παναγιώτης) 396 Εκλέγεται
6. Αναγνώστου Στέφανος 373
7. Ανδριανού Ελένη 367
8. Αποστολόπουλος Ιωάννης 359
9. Καρρέρ Αρης-Διονύσιος 319
10. Κοντογιαννίδης Αναστάσιος 295
11. Καραμπατσάκης Μανώλης 282

B. Υποψήφιοι για το Δευτεροβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο:
1. Κομίνης Λυκούργος 819 Εκλέγεται
2. Τουφεξή Μιμή 514 Εκλέγεται
3. Τσιόφφι Γκουίντο 508 Εκλέγεται
4. Καπράνος Δημήτριος 450 Εκλέγεται
5. Πριτσαπίδουλας (Γιαννακόπουλος) Χρήστος-Ανδρέας 426 Εκλέγεται
6. Φαναριώτης Σπύρος 383
7. Γύρας Ελευθέριος 322
8. Αξελός Γεώργιος 298
9. Βαξεβανίδης Γεώργιος 252
10. Κατσανεβάκης Γεώργιος 252
11. Λαμπρόπουλος Βασίλης 235
12. Δασκαλόπουλος Αντώνιος 210
13. Ζορμπάς Αθανάσιος 145

Γ. Για το Μικτό Συμβούλιο:
1. ΑΔ. ΤΥΠΟΣ (Κ. ΜΗΤΣΗ)
Υποψήφιος:
α) Βούζας Χρίστος
Ψήφισαν: 11
Έγκυρα: 1
Λευκά: 10
Έλαβε: Βούζας Χρίστος 1 Εκλέγεται

2. ΤΟ ΒΗΜΑ
Υποψήφιοι:
α) Κέζα Λώρη
β) Λάμψιας Παναγιώτης
γ) Σαββινίδου Σελήνη
Ψήφισαν: 95
Εγκυρα: 92
Ακυρα: 3
Ελαβαν:
1. Λάμψιας Παναγιώτης 43 Εκλέγεται
2. Κέζα Λώρη 32
3. Σαββινίδου Σελήνη 17

3. ΑΘΗΝΑ 9,84
Υποψήφιοι:
α) Καλοκαιρινός Γρηγόριος
β) Τσαντέ Δέσποινα
Ψήφισαν: 35
Εγκυρα: 32
Ακυρα/Λευκά: 3
Ελαβαν:
1. Καλοκαιρινός Γρηγόριος 18 Εκλέγεται
2. Τσαντέ Δέσποινα 14

4. ΑΝΤΕΝΝΑ TV
Υποψήφιοι:
α) Παναγόπουλος Ανδρέας
β) Σεφερλής Χρήστος
Ψήφισαν: 56
Εγκυρα: 52
Ακυρα/Λευκά: 4
Ελαβαν:
1. Παναγόπουλος Ανδρέας 27 Εκλέγεται
2. Σεφερλής Χρήστος 25

5. ΕΡΑ
Υποψήφιοι:
α) Βαγιάνος Αγησίλαος
β) Παπαϊωάννου Αμμυ-Αννα-Αθηνά
γ) Στρατηγάκη Δανάη
Ψήφισαν: 157
Εγκυρα: 153
Ακυρα/Λευκά: 4
Ελαβαν:
1. Βαγιάνος Αγησίλαος 67 Εκλέγεται
2. Παπαϊωάννου Αμμυ-Αννα-Αθηνά 65
3. Στρατηγάκη Δανάη 21

6. ΝΕΤ
Υποψήφιοι:
α) Κονταξή Μαρία
β) Κοτσώνης Θεόδωρος
Ψήφισαν: 120
Εγκυρα: 103
Ακυρα/Λευκά: 17
Ελαβαν:
1. Κονταξή Μαρία 62 Εκλέγεται
2. Κοτσώνης Θεόδωρος 41

ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ
Υποψήφιοι:
α) Γιαννήλος Γεώργιος
β) Ελληνούδη – Περλέγκα Αριστούλα
γ) Κασόλας Δημήτριος (Μήτσος)
δ) Μάλης Αλέξανδρος (Αλέκος)
ε) Μαυροπούλου Τίνυ (Φωτεινή)
στ) Τσιντζιλώνης Χρήστος
Ψήφισαν: 416
Εγκυρα: 409
Ακυρα: 7
Ελαβαν:
1. Μάλης Αλέξανδρος (Αλέκος) 244 Εκλέγεται
2. Γιαννήλος Γεώργιος 158 Εκλέγεται
3. Μαυροπούλου Τίνυ (Φωτεινή) 111
4. Τσιντζιλώνης Χρήστος 98
5. Κασόλας Δημήτριος (Μήτσος) 73
6. Ελληνούδη-Περλέγκα Αριστούλα 65

Η καταμέτρηση για το Μορφωτικό Ιδρυμα θα γίνει τη Δευτέρα 21/5/2001 μετά το μεσημέρι.

 

facebook Share
Tweet Tweet
google plus Google+