Τα αποτελέσματα των αρχαιρεσιών για το Μεικτό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ

Εκλογές
image_pdfimage_print

ENΩΣΙΣ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ
ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ ΑΘΗΝΩΝ               ———————————-                                                
ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ                                                     

Αθήνα, 10 Ιουνίου 2017

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

 

Η Εφορευτική Επιτροπή της Ε.Σ.Η.Ε.Α. ανακοινώνει τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας της 7ης και 8ης Ιουνίου 2017 για το Μεικτό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ.

ΜΕΙΚΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΜΕΣΟ  
ALPHA TV  
Υποψήφιoι:ΖΗΣΙΔΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ 
 ΚΟΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
Ψήφισαν: 55
Έγκυρα: 51
Άκυρα-Λευκά: 4
Έλαβαν:ΖΗΣΙΔΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ19
 ΚΟΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ32
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ Ο ΚΟΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
   
DOCUMENTO  
Υποψήφιoι:ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 
 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 
Ψήφισαν: 21
Έγκυρα: 19
Άκυρα-Λευκά: 2
Έλαβαν:ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ11
 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ8
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ Ο ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 
   
ESPRESSO  
Υποψήφια:ΣΟΛΩΜΟΥ ΕΛΕΝΑ 
Ψήφισαν: 23
Έγκυρα: 19
Άκυρα-Λευκά: 4
Έλαβε:ΣΟΛΩΜΟΥ ΕΛΕΝΑ19
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
EURONEWS  
Υποψήφιος:ΓΙΑΓΚΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 
Ψήφισαν: 13
Έγκυρα: 13
Άκυρα-Λευκά: 0
Έλαβε:ΓΙΑΓΚΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ13
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
GOAL NEWS  
Υποψήφιος:ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ 
Ψήφισαν: 19
Έγκυρα: 17
Άκυρα-Λευκά: 2
Έλαβε:ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ17
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
LIVE SPORT  
Υποψήφιος:ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 
Ψήφισαν: 15
Έγκυρα: 13
Άκυρα-Λευκά: 2
Έλαβε:ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ13
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
MEGA  
Υποψήφιος:ΤΟΥΜΑΣΗΣ ΠΑΝΑΓΗΣ (ΠΑΝΟΣ) 
Ψήφισαν: 43
Έγκυρα: 35
Άκυρα-Λευκά: 8
Έλαβε:ΤΟΥΜΑΣΗΣ ΠΑΝΑΓΗΣ (ΠΑΝΟΣ)35
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
NOVA  
Υποψήφιος:ΓΑΒΑΛΑΣ ΝΙΚΟΣ 
Ψήφισαν: 8
Έγκυρα: 8
Άκυρα-Λευκά: 0
Έλαβε:ΓΑΒΑΛΑΣ ΝΙΚΟΣ8
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
REAL NEWS  
Υποψήφιος:ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 
Ψήφισαν: 21
Έγκυρα: 21
Άκυρα-Λευκά: 0
Έλαβε:ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ21
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
SPORTDAY  
Υποψήφιος:ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 
Ψήφισαν: 9
Έγκυρα: 9
Άκυρα-Λευκά: 0
Έλαβε:ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ9
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
STAR CHANNEL  
Υποψήφιος:ΒΟΤΣΚΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 
Ψήφισαν: 74
Έγκυρα: 69
Άκυρα-Λευκά: 5
Έλαβε:ΒΟΤΣΚΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ69
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΑΘΗΝΑ 9,84  
Υποψήφια:ΜΠΑΡΔΑΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 
Ψήφισαν: 56
Έγκυρα: 36
Άκυρα-Λευκά: 20
Έλαβε:ΜΠΑΡΔΑΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ36
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΑΝΤΕΝΝΑ TV  
Υποψήφιος:ΤΑΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 
Ψήφισαν: 46
Έγκυρα: 43
Άκυρα-Λευκά: 3
Έλαβε:ΤΑΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ43
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΑΡΤ TV  
Υποψήφιος:ΝΙΖΑΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 
Ψήφισαν: 4
Έγκυρα: 3
Άκυρα-Λευκά: 1
Έλαβε:ΝΙΖΑΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ3
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΑΥΓΗ  
Υποψήφιος:ΜΟΡΦΟΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 
Ψήφισαν: 44
Έγκυρα: 31
Άκυρα-Λευκά: 13
Έλαβε:ΜΟΡΦΟΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ31
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ – ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ /Υπ.ΨΗΠΤΕ  
Υποψήφιος:ΔΡΑΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 
Ψήφισαν: 26
Έγκυρα: 21
Άκυρα-Λευκά: 5
Έλαβε:ΔΡΑΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ21
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΕΘΝΟΣ  
Υποψήφια:ΛΙΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 
Ψήφισαν: 64
Έγκυρα: 49
Άκυρα-Λευκά: 15
Έλαβε:ΛΙΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ49
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ FM  
Υποψήφιος:ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 
Ψήφισαν: 5
Έγκυρα: 4
Άκυρα-Λευκά: 1
Έλαβε:ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ4
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΕΡΤ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ  
Υποψήφια:ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 
Ψήφισαν: 107
Έγκυρα: 83
Άκυρα-Λευκά: 24
Έλαβε:ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ83
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΕΡΤ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ  
Υποψήφιοι:ΚΟΡΟΒΗΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 
 ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 
Ψήφισαν: 143
Έγκυρα: 138
Άκυρα-Λευκά: 5
Έλαβαν:ΚΟΡΟΒΗΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ74
 ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ64
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ Ο ΚΟΡΟΒΗΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  
ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ  
Υποψήφιος:ΤΕΡΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 
Ψήφισαν: 48
Έγκυρα: 42
Άκυρα-Λευκά: 6
Έλαβε:ΤΕΡΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ42
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
Η ΠΡΑΣΙΝΗ  
Υποψήφιος:ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 
Ψήφισαν: 6
Έγκυρα: 5
Άκυρα-Λευκά: 1
Έλαβε:ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ5
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΗΜΕΡΗΣΙΑ  
Υποψήφιος:ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 
Ψήφισαν: 19
Έγκυρα: 17
Άκυρα-Λευκά: 2
Έλαβε:ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ17
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΚΑΝΑΛΙ ΈΝΑ (90.4 FM)  
Υποψήφιος:ΜΠΟΥΡΣΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 
Ψήφισαν: 19
Έγκυρα: 16
Άκυρα-Λευκά: 3
Έλαβε:ΜΠΟΥΡΣΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ16
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΚΕΡΔΟΣ  
Υποψήφιος:ΚΟΡΙΔΗ ΦΩΦΗ 
Ψήφισαν: 12
Έγκυρα: 10
Άκυρα-Λευκά: 2
Έλαβε:ΚΟΡΙΔΗ ΦΩΦΗ10
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ  
Υποψήφιος:ΖΩΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 
Ψήφισαν: 35
Έγκυρα: 32
Άκυρα-Λευκά: 3
Έλαβε:ΖΩΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ32
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ  
Υποψήφιος:ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 
Ψήφισαν: 8
Έγκυρα: 7
Άκυρα-Λευκά: 1
Έλαβε:ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ7
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ  
Υποψήφια:ΣΤΡΕΒΙΝΑ ΙΩΑΝΝΑ 
Ψήφισαν: 31
Έγκυρα: 28
Άκυρα-Λευκά: 3
Έλαβε:ΣΤΡΕΒΙΝΑ ΙΩΑΝΝΑ28
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ 105,5  
Υποψήφια:ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΩΡΑΙΑ 
Ψήφισαν: 16
Έγκυρα: 13
Άκυρα-Λευκά: 3
Έλαβε:ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΩΡΑΙΑ13
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΤΑ ΝΕΑ  
Υποψήφιοι:ΛΙΑΛΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 
 ΝΤΕΛΕΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 
Ψήφισαν: 45
Έγκυρα: 41
Άκυρα-Λευκά: 4
Έλαβαν:ΛΙΑΛΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ22
 ΝΤΕΛΕΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ19
 Η ψηφοφορία θα επαναληφθεί  
ΤΟ ΒΗΜΑ  
Υποψήφιος:ΠΑΠΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 
Ψήφισαν: 39
Έγκυρα: 26
Άκυρα-Λευκά: 13
Έλαβε:ΠΑΠΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ26
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΥΠΑΙΘΡΟΣ ΧΩΡΑ  
Υποψήφιος:ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ 
Ψήφισαν: 5
Έγκυρα: 5
Άκυρα-Λευκά: 0
Έλαβε:ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ5
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 
ΦΩΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ  
Υποψήφιος:ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 
Ψήφισαν: 18
Έγκυρα: 16
Άκυρα-Λευκά: 2
Έλαβε:ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ16
 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 

 

ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ  
Υποψήφιοι:ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 
 ΓΑΒΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικ. & της Γεωργίας 
 ΓΙΑΝΝΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
 ΓΟΥΤΣΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ 
 ΚΑΚΟΛΥΡΗ ΑΘΗΝΑ 
 ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 
 ΚΟΝΤΡΑΡΟΥ ΤΖΩΡΤΖΙΑ 
Ψήφισαν: 908
Έγκυρα: 846
Άκυρα-Λευκά: 62
Έλαβαν:ΚΟΝΤΡΑΡΟΥ ΤΖΩΡΤΖΙΑ291
 ΓΙΑΝΝΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ221
 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ210
 ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ196
 ΓΑΒΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικ. & της Γεωργίας120
 ΚΑΚΟΛΥΡΗ ΑΘΗΝΑ89
 ΓΟΥΤΣΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ58

 

       Δεδομένου ότι κανείς από τους υποψηφίους των συνταξιούχων δεν συγκέντρωσε την απαιτούμενη πλειοψηφία του 50% +1 εκείνων που ψήφισαν, η ψηφοφορία θα επαναληφθεί την Τετάρτη και την Πέμπτη, 14 και 15 Ιουνίου 2017.

 

       Ανακοινώνεται, επίσης, ότι εάν υπάρχουν συνάδελφοι, που επιθυμούν να υποβάλουν υποψηφιότητα για εκπρόσωποι στο Μεικτό Συμβούλιο σε Μέσα όπου δεν έχει τεθεί υποψηφιότητα έως σήμερα, μπορούν να καταθέσουν αίτηση έως τη Δευτέρα, 12 Ιουνίου 2017 και ώρα 13:00 στη Γραμματεία της ΕΣΗΕΑ.

       Τυχόν ενστάσεις κατά των υποψηφιοτήτων αυτών μπορούν να υποβληθούν έως την Τρίτη, 13 Ιουνίου 2017 και ώρα 13:00 στη Γραμματεία της ΕΣΗΕΑ.

 

Η ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

facebook Share
Tweet Tweet
google plus Google+